Sıfat Nedir Hakkında Bilgi

Sıfat Nedir

Sıfat anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sıfat Nedir, Sıfat Ne Anlama Gelir, Sıfat Ne Demektir, Sıfat Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sıfat ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sıfat Anlamı

Dilbilgisinde bir adı niteleyen ya da belirten sözcük. Niteleme sıfatı ya da sadece sıfat, bir oluş halini, adın gösterdiği canlının ya da nesnenin niteliğini belirtir: “Ağlayan çocuk, düz duvar”. Belirleyici sıfatlar, varlıkları çeşitli yönlerden belirlemekte kullanılır: “Esmer kadın, yıkık ev” gibi. Ayrıca, gösterme, sayı, soru ve belirsizlik sıfatları olarak dörde ayrılırlar. Sıfatlar, nesnelerin bir özelliğini belirttikleri zaman sıfat, yalnız kullanıldığı ya da bir nesneyi karşıladığındaysa ad olurlar. Sıfatlar, yapılarına göre de yalın sıfat, türemiş sıfat ve bileşik sıfat olarak üçe ayrılırlar. Türkçede, niteledikleri ya da belirttikleri sözcüklerin önünde kullanılırlar. Bunun yanı sıra, her zaman tek başlarına, bir ad olarak kullanılabilirler. Sıfatlar, önünde kullanıldıkları addan bağımsız olarak çekim eki almazlar.

Konu ile ilgili aramalar: Sıfat Nedir Sıfat ödev ara Sıfat kelime anlamı Sıfat sözlükte ara Sıfat ansiklopedi bilgi bankası ara Sıfat ne demek Sıfat neye denir

Sıfat ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver