Siddha yoga Alternatif Tedavi Yöntemi Nedir Faydaları Zararları Kullanımı Nasıldır Hakkında Bilgi

Aşağıda Siddha yoga Alternatif Tedavi Yöntemi Nedir Faydaları Zararları Kullanımı Nasıldır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Siddha yoga Alternatif Tedavi Yöntemi Nedir Faydaları Zararları Kullanımı Nasıldır

Hint alternatif tıbbında yaygın olarak kullanılan ve bir tür yoga meditasyon kürü olan Siddha kişinin içsel sırlarının ortaya çıkartılarak bedensel enerji dinamiklerinin harekete geçirilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

Siddha yoga tedavisinin 2 kullanım alanı vardır: İç hastalıkları ve Dış Tıp.
Mükemmel ustalar tarafından kendin için yararlı olanların veya olabileceklerin dönüştürülmesi anlamına gelir. Bu genellikle kalıcı meditasyon tarafından yapılmaktadır.
İç hastalıklarında Siddha tedavisi kronik hastalıkları tedavi etme yeteneğine sahiptir. Hint kökenli bu bitkiler ve iyi geldikleri alanlar şöyledir:

Surasam: özler, yaprak, kök, soyulmuş kabuk, çiçek, rizomlar ve suyu meyveleri ile birlikte haşlanır. Yaşam süreleri 3 saattir. Örneğin zencefil suyu surasadır.
Charu: özler, yaprak, kök, kabukların öğütülmesi ile elde edilen çiçekleri de katılan ısı uygulanan bir kürdür.
Kudineer: bu kuru veya taze otlar büyük ölçü suda kaynatılır. Beyaz bir bezle sarılarak suda da tutulabilir. 3 saat içinde kullanılmalıdır.
Karkam: kuru olanlar sulandırılarak macun haline getirilir. Havanda dövülerek ilaç harcı haline getirilir. Tüm ilaçlar düzgünce karıştırılıp buna eklenir. Ömrü 3 saattir.

Utkalee: içi kuru dışı nemli bir hamur formunda hazırlanır. Çiğ ya da haşlanmış un, şeker ve pirinç eklenir.
Adai: fırında düzgünce yaprakları pişirilir. Ghee uygulandıktan sonra pirinç unu ve un eklenir. Yaşam süresi bunun da 3 saattir.
Choornam: kurutulur kızartılır ve toz haline getirilir. Elenmiş diğer tozlarla karıştırılır. Su veya süt ile pişirilir. Yaşam süresi 3 aydır.
Pittu: su ya da sütte şekerle pişirilir, yaşam süresi 3 aydır.
Vadagam: ham ilaçtan toz yapılır. Hurma şekeri katılarak sütle pişirilir. Sıcak ve küçük haplar halinde 3 ay saklanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver