Sıcaklık Nedir Hakkında Bilgi

Sıcaklık Nedir

Sıcaklık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sıcaklık Nedir, Sıcaklık Ne Anlama Gelir, Sıcaklık Ne Demektir, Sıcaklık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sıcaklık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sıcaklık Anlamı

Bir cismin ya da maddenin, termometre gibi bir araçla ölçülebilen sıcak ya da soğuk olma derecesi (simgesi T). Sıcaklık, bir cismin başka bir cisimle ısıl temas durumuna gelmesi hâlinde meydana gelen ısı akışının yönünü belirleyen bir özelliktir. Isı, sıcaklığın yüksek olduğu bölgeden düşük olduğu bölgeye akar. Sıcaklığın sayısal olarak belirtilmesi için değişik ölçekler geliştirilmiş ve kullanılmıştır. Günümüzde başlıca Celsius ve Fahrenhayt ölçekleri, bilimsel çalışmalarda ise uluslararası sıcaklık ölçeği kullanılır. Sıcaklık, cismi veya maddeyi oluşturan moleküllerin, atomların ya da iyonların kinetik enerjilerinin ölçüsüdür. Yeğinsel bir özellik olup cismin kütlesinden ve yapısından bağımsızdır. Isı ise maddenin cinsine ve kütlesine bağlı bir özelliktir. Örneğin sıcaklıkları eşit olan aynı miktardaki su ve bakırın ısıları farklıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Sıcaklık Nedir Sıcaklık ödev ara Sıcaklık kelime anlamı Sıcaklık sözlükte ara Sıcaklık ansiklopedi bilgi bankası ara Sıcaklık ne demek Sıcaklık neye denir

Sıcaklık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver