Sıcak Hava Hangi Hastalıklara Zararlı, Sıcak Havanın Solunum Hastası Üzerindeki Kötü Etkileri, Sıcakların Solunum Hastalarına Etkisi

sıcakların solunum hastalarına ne gibi zararları var, sıcakların zararları nelerdir, ,

Sıcakların solunum hastalarına zararları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz sıcaklarında her birimizin kavurucu sıcaklara karşı alması gereken bir takım önlemler bulunmakta ancak çoğumuz bu önlemleri almamakta ısrar ettiğimiz zaman mütenevvi sağlık problemleriyle karşılaşmaktayız. Bilhassa solunum yolu ve kalp hastası olanların sıcaklardan alması gereken önlemlerin önemi iki kat artmaktadır. Çünkü kavurucu sıcaklar daha çok solunum yolu ve kalp hastası olanları kötü etkilemektedir.


Solunum yolu hastası bireyler sıcakların sebep olduğu olumsuz etkilere karşı çok daha dikkatli olmalılar. Çünkü sıcak havanın etkisiyle birlikte havaya çeşitli etkenlerden salınan kirletici maddeler güneş ışınlarıyla reaksiyona girerek solunum hastalarının sağlığını ciddi manada etkilemektedir. Solunum yolu hastaları havaya salınan bu zararlı maddelerden dolayı astıma yakalanma riski yaşamaktalar.

Yaz mevsiminde artan sıcaklardan dolayı yükselen nem oranı da solunum kasları üzerine düşen iş gücünü arttırarak kronik solunum ve kalp hastalığı bulunan, özellikle yaşlı ve güçsüz kişilerde solunum sıkıntısı meydana getirmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver