Sıcak Basması, Sıcak Basması Bitkisel Tedavi, Sıcak Basması Nasıl Geçer

sıcak basması tedavi, sıcak basması tedavisi, sıcak basması ve terleme, sıcak basması ve terleme nasıl geçer

Sıcak basmasına ne iyi gelir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sıcak basması sorunu için araştırma yapan uzmanlar, sıcak basmasına neyin iyi geldiğini buldular. Özellikle kadınların menopoz dönemlerinde sıkça rastladıkları bu sorunun nar çiçeği ile önlenebileceği ortaya çıktı.

 

Florida Miami Miller Tıp Okulu Üniversitesi Dr. Silvina Levis, sıcak basmasın sorununa karşı yaptıkları araştırmada nar çekirdeği yağının sıcak basmasına iyi geldiğini açıkladı. Nar çekirdeği yağı vücuttaki hormonlarda değişiklik yaparak menopoz sorunlarını en aza indiriyor. Ayrıca nar çekirdeği yağının psikolojik olarak da rahatlama sağladığı açıklandı. Hem psikolojik olarak hem de hormonal olarak olumlu sonuçlar yaratan nar çiçeği yağı menopoz döneminde kullanılan ilaçlar kadar etkili.

Dr. Silvina Levis nar çekirdeği yağı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Pek çok bitkisel ilaç gibi nar çekirdeği yağının da menopozun olumsuz etkilerini azaltmada etkili olduğuna dair kanıtlar var. Önceki araştırmalarda soya, kırmızı yonca özü gibi bitkilerin sıcak basmasına iyi geldiği ortaya çıkmıştı. Nar çekirdeği yağı menopoz döneminde ortaya çıkan terleme, hızlı kalp atışı, sıcak basması gibi durumları kontrol altında tutuyor.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver