Sezen Aksu Türkiye şarkıları dinle, sezen aksu türkiye şarkıları dvd şarkı isimleri konserleri izle indir

sezen aksu tüm konserler dvd, sezen aksu türkiye şarkıları indir, sezen aksu türkiye şarkıları  konserleri, türkiye şarkıları konseri, Murat Meriç’in tarihçe yazısı oku, Murat Meriç Kimdir, sezen aksu türkiye şarkıları dinle, Sezen Aksu Video Klipleri , Sezen Aksu Şarkıları Dinle, Sezen Aksu Video Klip Arşivi, Sezen Aksu Haberleri…

Sanatçı Sezen Aksu tarafından 2002 yılında Türkiye’de konuşulan farklı dillerdeki şarkıların söylendiği dostluk ve barış konserleri dizisinden oluşturulan DVD satışa sunuldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sezen Aksu tarafından Türkiye’de konuşulan farklı dillerdeki şarkıların söylendiği “Türkiye Şarkıları”başlıklı dostluk ve barış konserlerinin kaydı yıllar sonra DVD olarak yayımlanıyor. İstanbul, Antalya, İzmir ve Brüksel’de gerçekleştirilen konserlerden seçme şarkılar, duygusal anlar ve Sezen Aksu konserlerinin olmazsa olmazı eğlenceli dakikalardan derlenen bu barış ve dostluk konserlerinde Sezen Aksu, 174 kişilik bir koro ile Türkçe, Ermenice, Rumca ve Kürtçe dillerinde şarkılar söylüyor.

Türkiye topraklarının ortak kültürünü sunmayı hedefleyen konserler için Sezen Aksu duygularını şu sözlerle dile getiriyor: “Asırlardır birlikte yaşıyoruz. Bu olağanüstü topraklardan yükselen bütün sesler bir arada olsun, birlikte şarkı söyleyelim istedik. Çünkü bizim gerçeğimiz bu. Çünkü herkes var olmalı… Bunca insan tek bir ağızdan şarkı söylerken ortak duyguda ve kültürde kendiliğinden buluşuyor. Bu zorla ya da planlanarak doğacak bir uyum değil. Bu kadar insanı çok kısa sürede sorunsuz bir şekilde bir araya getirmek mucize gibi bir işti. Bir kez daha anladım ki evrenin kusursuz bir planlaması var ve buna müdahale etmek mümkün değil. Yani olması gereken, ne olursa olsun oluyor…”

İmaj ve SN Music Publishing etiketiyle yayımlanacak olan ve 2 disk olarak hazırlanan bu DVD’de her dildeki şarkı sözlerinin Türkçe ve İngilizce tercümelerine yer verildi. Son derece zengin içerikli bir kitapçık ile hazırlanan DVD’de ayrıca araştırmacı ve müzik yazarı Murat Meriç’in tarihçe yazısı da yer aldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver