Şeytan Nedir Hakkında Bilgi

Şeytan Nedir

Şeytan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şeytan Nedir, Şeytan Ne Anlama Gelir, Şeytan Ne Demektir, Şeytan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şeytan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şeytan Anlamı

Din kitaplarına göre isyancı meleklerin, kötü ruhların başı olarak nitelenen varlık. Kuran’da yer yer iblis adıyla da anılan şeytan aslında, gece gündüz Tanrı’ya tapınan ulu bir melekti. Tanrı, Âdem’i yaratıp bütün melekleri ona secde etmeye çağırdığında, yalnız şeytan: “Âdem’i topraktan, beni ateşten yarattın. Ateş topraktan üstün olduğuna göre ben de Âdem’den üstünüm.” diyerek büyüklendi. Tanrı’ya karşı çıktığı için lânetlendi ve cennetten kovuldu. Kuran’da melekler arasında adı geçen şeytanın cin soylu olduğu ileri sürülür, çünkü cinler ateşten, meleklerse aydınlıktan (nurdan) yaratılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Şeytan Nedir Şeytan ödev ara Şeytan kelime anlamı Şeytan sözlükte ara Şeytan ansiklopedi bilgi bankası ara Şeytan ne demek Şeytan neye denir

Şeytan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver