Seyhan Irmağı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir Hakkında Bilgi

Seyhan Irmağı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir

Seyhan ırmağı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Seyhan ırmağı Nedir, Seyhan ırmağı Ne Anlama Gelir, Seyhan ırmağı Ne Demektir, Seyhan ırmağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Seyhan ırmağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Seyhan ırmağı Anlamı

Seyhan ırmağı Nedir Nerededir ve Uzunluğu Kaç Metredir
Akdeniz Bölgesi’nde ırmak. İki kolun birleşmesiyle oluşur: Uzunyayla yöresinden gelen Zamantı ve Binboğa Dağları’ndan inen Göksu. Seyhan, Çukurova’ya indikten sonra Adana’dan geçer ve güneybatı yönünü alarak Tarsus Irmağı ağzının biraz doğusunda Mersin Körfezi’nde Akdeniz’e dökülür. 560 km. uzunluğuyla, Türkiye’nin Akdeniz’e karışan en büyük akarsuyudur. Seyhan üzerinde, Adana yakınında kurulmuş olan Seyhan Barajı ve Hidroelektrik Santralı, yörenin su ve enerji gereksinmesini karşılar.

Konu ile ilgili aramalar: Seyhan ırmağı Nedir Seyhan ırmağı ödev ara Seyhan ırmağı kelime anlamı Seyhan ırmağı sözlükte ara Seyhan ırmağı ansiklopedi bilgi bankası ara Seyhan ırmağı ne demek Seyhan ırmağı neye denir

Seyhan ırmağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver