Ses Kısılmasına Bitkisel Çözüm-Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir-Ses Kısılması İçin Şifalı Bitkiler Hakkında Bilgi

Aşağıda Ses Kısılmasına Bitkisel Çözüm-Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir-Ses Kısılması İçin Şifalı Bitkiler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ses Kısılmasına Bitkisel Çözüm-Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir-Ses Kısılması İçin Şifalı Bitkiler

Ses kısıklığı genellikle hitabet ve konuşma faaliyetlerinin fazla bir biçimde kullanıldığı meslek dallarında görülen bir mesleki rahatsızlıktır. Bu itibarla siyaset ile uğraşanlar, hatipler, sunucular, spikerler ve elbette öğretmenler arasında ses kısılması sorunu sıkça görülmektedir. Ayrıca soğuk ve buzlu içecekler içmek ses tellerini tahriş edeceği için ses kısıklığına neden olabilirler. Ses kısılmasının Nedenleri hakkında kısa olarak bilgi verdikten sonra şimdi ses kısıklığı için neler yapmalı sorusuna kısaca yanıt verelim. Burada önümüzde 2 li bir seçenek var ama öncelikle bir Kulak Burun Boğaz uzmanına gitmekte fayda var. Çünkü ses tellerinin iltihabı ve mikrop kapması gibi durumlar da sıkça görülebiliyor. Diğer yandan dileyenler, ses kısılmasına bitkisel çözüm yolları ile ses tellerini açıcı kürler deneyebilirler.

Dr Ender Saraç’tan ses kısıklığı için bitkisel yöntemler ve doğal çözümler önerileri ;

Nöbet şekeri: Diğer bilinen ismiyle kaya şekeri ses açmak için çok ideal doğal bir madde.

faydaları: Sesi kuvvetlendirir. Ses kısıklığına iyi gelir. özellikle yazın emilerek tüketilmesiyle vücuttaki harareti alır. Ses açıcı özelliği vardır.

Çekirdek kakule ve faydaları: Ağız ve gırtlak hijyeni sağlar. Ses açıcı özelliği vardır. Doğal bir zihin uyarıcıdır. Sinüziti olanlara faydalıdır. Sinüsleri açar.

Ender Saraç

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver