Servetifünun Nedir Hakkında Bilgi

Servetifünun Nedir

Servetifünun anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Servetifünun Nedir, Servetifünun Ne Anlama Gelir, Servetifünun Ne Demektir, Servetifünun Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Servetifünun ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Servetifünun Anlamı

İstanbul’da yayımlanan dergi. Ahmet İhsan (Tokgöz) tarafından 1891′de yayımlanmaya başladı. Edebiyatı Cedide veya derginin adıyla anılan edebî akımın yayın organı oldu. Abdülhak Hamit (Tarhan), Tevfik Fikret, Halit Ziya (Uşaklıgil), Hüseyin Cahit (Yalçın), Cenab Şahabeddin derginin başlıca yazarlarıydı. 1910′da, Fecri Âti adlı yeni edebî akımın yayın organı haline geldi. 1928′de Servetifünun-Uyanış adını aldı. Kurucusu Ahmet İhsan Tokgöz’ün ölümünden iki yıl sonra kapandı (1944).

Konu ile ilgili aramalar: Servetifünun Nedir Servetifünun ödev ara Servetifünun kelime anlamı Servetifünun sözlükte ara Servetifünun ansiklopedi bilgi bankası ara Servetifünun ne demek Servetifünun neye denir

Servetifünun ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver