Serpil Gül fotoğrafları Serpil Gül kim Serpil Gül özgeçmişi

Serpil Gül özgeçmişi,

 

Bu biyografimiz de sinema ve dizi oyuncusu Serpil Gül hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Serpil Gül ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Serpil Gül kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Serpil Gül, 1941 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Gerçek adı Nurten Batmaz’dır.

Öğrenimine Hereke İlkokulu’nda başlayan Gül; gözlerinin bozulması nedeniyle, öğrenimini bırakmak zorunda, kaldı. Çocukluğu büyükannesinin yanında geçen Gül; daha sonra İstanbul – Boyacıköy’de yaşayan anne ve babasını yanına gitti. Babasının arkadaşı olan Zeki Alpan sayesinde, ailesinden gizli olarak sinema artist yarışmasına girdi. Yarışmaya katıldığı için; ailesinden büyük tepki gördü. 1955 yılında, Adalar güzeli seçilen Gül; Orhan Murat Arıburnu sayesinde, sinemaya adım attı. Muzaffer Tema, Fikret Hakan, Eşref Kolçak, Ali Ekdal, Ekrem Bora, Kartal Tibet, Feridun Karakaya, Hüseyin Baradan, Suphi Kaner, Vahi Öz gibi dönemin önemli yıldızları ile birlikte başrol oynadı. 1955-1972 yılları arasında, Yeşilçamın ağırlıklı olarak siyah beyaz döneminde başrol ve ikinci rollerle yüzden fazla filmde karşımıza çıkan Serpil Gül, bir dönem ses sanatçılığı da yaptı.

Serpil Gül Resimleri

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Bir dizi ve filmde rol almıştır. Şu sıralar yayında olan Benim İçin Üzülme dizisinde Meryem karakterini canlandırmaktadır.

Etiketler: :
serpil gül, serpil gül kimdir, benim için üzülme serpil gül, benim için üzülme serpil gül meryem rolündeki video, serpil gül benim icin üzülme, serpil gül vikipedi, benim için üzülme meryem

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver