Serigrafi Nedir Hakkında Bilgi

Serigrafi Nedir

Serigrafi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Serigrafi Nedir, Serigrafi Ne Anlama Gelir, Serigrafi Ne Demektir, Serigrafi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Serigrafi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Serigrafi Anlamı

İpek üzerine geçirilen şablon aracılığıyla gerçekleştirilen basım tekniği. Bir çerçeveye gerili ipek üzerine fotoğraf yöntemiyle, basılması istenen yazı ya da resim geçirilir. Çerçeve, basılacak zemine oturtulup üzerine mürekkep konur ve plastik şeritli bir tarakla yayılır. İpeğin resim dışında kalan gözenekleri kapalı olduğundan buralardan mürekkep geçmez. Resim ipek üzerine doğrudan özel bir boyayla da çizilebilir. Daha sonra ipek zamkla sıvanır, resmin bulunduğu bölüme organik bir çözücü sürülerek ipeğin gözenekleri açılır ve mürekkep alacak duruma getirilir. Serigrafi işlemi makineleştirilip kâğıt, bez, asetat, cam, vb. üzerine baskı yapılabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Serigrafi Nedir Serigrafi ödev ara Serigrafi kelime anlamı Serigrafi sözlükte ara Serigrafi ansiklopedi bilgi bankası ara Serigrafi ne demek Serigrafi neye denir

Serigrafi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver