Serçe Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Serçe Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Serçe anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Serçe Nedir, Serçe Ne Anlama Gelir, Serçe Ne Demektir, Serçe Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Serçe ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Serçe Anlamı

Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, serçeler (Passeridae) familyasındaki yaklaşık 30 kuş türüne verilen genel ad. Boyları 14 cm kadardır. Başın ortasında gri kahverengi, bunun her iki yanında siyahımsı birer bant bulunur. Bu bant enseye kadar devam eder. Kaş çizgisi sarımsı gridir. Gözünün arkasında siyah bir benek bulunur. Sırt tarafı, kanat ve kuyruk tüyleri kahverengidir. Kenarlarıysa beyazdır. Gagaları sarımsı kahverengidir. Tohumlar, meyveler ve böceklerle beslenirler. Kayalıklarda, eski şatolarda, harabeler civarında ve ormanlarda yaşarlar. Palearktik’in güney ve orta kesimlerinde yaygındırlar. Türkiye’nin her tarafında görülebilen yerli kuşlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Serçe Nedir Serçe ödev ara Serçe kelime anlamı Serçe sözlükte ara Serçe ansiklopedi bilgi bankası ara Serçe ne demek Serçe neye denir

Serçe ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver