Serbest Düşme Nedir Hakkında Bilgi

Serbest Düşme Nedir

Serbest Düşme anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Serbest Düşme Nedir, Serbest Düşme Ne Anlama Gelir, Serbest Düşme Ne Demektir, Serbest Düşme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Serbest Düşme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Serbest Düşme Anlamı

Yerden belirli bir yükseklikten bırakılan bir cismin hareketi. İlk hızı olmadan, belirli bir yükseklikten bırakılan ve ivmelenerek yere düşen taş buna bir örnektir.

Aristoteles, düşen cisimlerin düşmeye başladıkları andan itibaren bir hız kazandıkları ve duruncaya kadar sabit bir hızla hareket ettikleri üzerine düşünen ilk bilim adamlarındandır. Aristoteles, hafif cisimlerin ağır cisimlere göre daha büyük hızla, yani daha çabuk yere düşeceklerini düşünüyordu.

Düşme hareketinin ideal koşullar altında gerçekleşmezse neler olabileceği üzerine düşünen bir başka bilim adamı da Galileo Galilei’dir. Bir kâğıt parçasının bir balondan daha hafif olmasına karşın, neden balondan daha geç yere vardığının yanıtını vermiştir: Havanın bir sürtünme kuvveti vardır. Havanın olmadığı bir ortamda bir fil, bir kâğıt parçasıyla aynı hızda yere düşeceklerdir.

Yeryüzünde havanın direncinin olmadığı bir ortamda, belli bir yükseklikten serbest bırakılan bütün cisimler aynı ve sabit bir ivmeyle yere düşer.

Konu ile ilgili aramalar: Serbest Düşme Nedir Serbest Düşme ödev ara Serbest Düşme kelime anlamı Serbest Düşme sözlükte ara Serbest Düşme ansiklopedi bilgi bankası ara Serbest Düşme ne demek Serbest Düşme neye denir

Serbest Düşme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver