Serap Nedir Hakkında Bilgi

Serap Nedir

Serap anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Serap Nedir, Serap Ne Anlama Gelir, Serap Ne Demektir, Serap Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Serap ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Serap Anlamı

Atmosferin homojen olmayan seviyelerinden geçen ışığın kırılmasından kaynaklanan optik yanılsamaların genel adı. Ilgım olarak da bilinir. Uzak olan nesnelerin garip şekillerde görünmesi, olduğundan yüksek ya da basık görünmesi ya da ters duruyor gibi görünmesi seraba birer örnektir. Serap daha çok sıcak iklimlerde, aşırı ısınmış yerlerde ve özellikle kumla kaplı yüzeylerde, yani çöllerde gözlenir. Benzer bir olayı bir asfalt caddede de görmek olasıdır. İki tür serap vardır. Alt serap türüne örnek, kişinin çölde su birikintisi görmesi ya da ıslak bir kara yolunda giden sürücünün yolda adam görmesi gibi, gerçekte olmayan görüntülerdir. Üst seraba örnekse uzaktaki ağaç, gemi, dağ ya da bina gibi nesnelerin tersine duruyor gibi görünmesidir.

Konu ile ilgili aramalar: Serap Nedir Serap ödev ara Serap kelime anlamı Serap sözlükte ara Serap ansiklopedi bilgi bankası ara Serap ne demek Serap neye denir

Serap ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver