Şempanze Nedir Hakkında Bilgi

Şempanze Nedir

Şempanze anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şempanze Nedir, Şempanze Ne Anlama Gelir, Şempanze Ne Demektir, Şempanze Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şempanze ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şempanze Anlamı

Pan satyrus. Primatlardan, ayakları beş parmaklı, bir batında tek yavru doğuran, iyi tırmanıcı olan, ormanlarda yaşayan bir maymun türü. Afrika’nın tropik bölgelerindeki ormanlarda ve savanlarda yaşarlar. Şempanzelerin irilikleri, görünüşleri ve davranışları arasında belirgin farklar göze çarpar. Ama şempanzeler genel olarak sağlam yapılı, hareketli, ve siyah tüylü, yapılı maymunlardır. Yüzleri, kılsız, benekli, soluk ya da koyu renklidir. Sürekli oynayan dudaklarıyla dikkat çekerler. En zeki birkaç hayvan türünden biridir. Toplumsal hayvanlardır, kendi aralarında sesler ve işaretler aracılığıyla iletişim kurarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Şempanze Nedir Şempanze ödev ara Şempanze kelime anlamı Şempanze sözlükte ara Şempanze ansiklopedi bilgi bankası ara Şempanze ne demek Şempanze neye denir

Şempanze ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver