Sementasyon Nedir Hakkında Bilgi

Sementasyon Nedir

Sementasyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sementasyon Nedir, Sementasyon Ne Anlama Gelir, Sementasyon Ne Demektir, Sementasyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sementasyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sementasyon Anlamı

Katı metal cisimlerin yüzeyine yüksek sıcaklıkta difüzyon yoluyla bir ya da birden çok element emdirme. Bu işlem, sözkonusu metalin yüzey sertliğini artırır, korozyona ve aşınmaya daha dayanıklı olmasını sağlar. Genellikle çelik malzemeye (örneğin takım tezgâhlarında) uygulanır. Sementasyon işleminde kaplama maddesi olarak başlıca karbon ya da azot (doku sertleştirmesi), krom (kromlama), silisyum (silisyumlama), alüminyum (alüminyum emdirme) ve çinko (çinko emdirme) kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Sementasyon Nedir Sementasyon ödev ara Sementasyon kelime anlamı Sementasyon sözlükte ara Sementasyon ansiklopedi bilgi bankası ara Sementasyon ne demek Sementasyon neye denir

Sementasyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver