Selüloit Nedir Hakkında Bilgi

Selüloit Nedir

Selüloit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Selüloit Nedir, Selüloit Ne Anlama Gelir, Selüloit Ne Demektir, Selüloit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Selüloit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Selüloit Anlamı

Ticarî olarak üretilen ilk sentetik plastik. J.W. Hyatt tarafından elde edilmiştir (1869). Nitroselüloz ve kâfurdan oluşan kolloidal bir yapısı vardır. Sert, mukavemeti yüksek, suya, yağlara ve seyreltik asitlere dayanıklı bir termoplastiktir. Levha hâlinde dişçilikte, tarak, bilardo topu, lak, gözlük çerçevesi ve oyuncak yapımında kullanılır. Eskiden fotoğraf filmleri de selüloitten yapılırdı. Selüloit çok kolay tutuştuğundan günümüzde yerini başka plastiklere bırakmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Selüloit Nedir Selüloit ödev ara Selüloit kelime anlamı Selüloit sözlükte ara Selüloit ansiklopedi bilgi bankası ara Selüloit ne demek Selüloit neye denir

Selüloit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver