Selülite Doğal Çözüm-Bitkisel Ev Yapımı Selülit Tedavisi Yöntemleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Selülite Doğal Çözüm-Bitkisel Ev Yapımı Selülit Tedavisi Yöntemleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Selülite Doğal Çözüm-Bitkisel Ev Yapımı Selülit Tedavisi Yöntemleri
selulit tedavisi

selulit tedavisi

Kadınların baş belası olan selülit, tedavisi uzun bir zaman alan ve tek bir tedavi yöntemiyle bile kolayca geçmeyen bir cilt sorunudur. Selülite doğal ve bitkisel çözüm arayanlar, güzelliğinizi gölgeleyen bir rahatsızlık olarak kaderiniz olmamalı. Selülite karşı mücadele yolları arasında evde doğal ürünlerle kendi kendinize bile uygulayabileceğiniz bitkisel çözümler de mevcuttur. Bu doğal selülit tedavisi yolları arasında en beğendiğim 5 adet selülit tedavisi yolunu sizlerle paylaşmak istedim. Bu yöntemleri seçerken özellikle uygulama kolaylığı, malzemelerinin elde edilişinin mümkün olması, etkilerinin kısa sürede ortaya çıkması gibi temel bazı kriterleri değerlendirdim. Şimdi yazımıza geçelim.

Selülit, tek başına geçmeyen, mutlak müdahale gerektiren güzellik sorunları arasındadır. Ancak selülit kabusunuz olmasın çünkü kurtulmak artık mümkün!

Bu sıkıntıyı halledebilmenin en etkili yolu, yürüyüş yapmak ve yüzmek! Eğer spor yapmaktan hoşlanmıyorsanız, bacaklarınıza etki eden basit hareketler, işinizi kolaylaştıracaktır.

İşte size selülite karşı mücadele etmenin yolları:

Doğal ürünler satan yerlerden alacağınız yarım kilo deniz tuzu! Küveti doldurun. İçine bir avuç tuz attın.

İçine girin ve 15 dakika dinlenin. Deniz tuzu, dokulardaki su birikimini ve toksinleri, vücutta kolayca atmaya yardımcı olur. Bu sayede vücuttaki şişlikler iner ve vücut sıkılaşır.

Bir gecede selüliti yok etmek, maalesef mümkün değil. Ancak birkaç hafta boyunca, düzenli olarak selülit kremi sürerseniz, portakal görünümünde ciddi olarak bir azalma olacaktır.

Vücudunuzdaki ödemi atmak için, tırtıklı bir selülit fırçasıyla, problemli bölgelere her gün masaj yapın. Bu uygulama, cildi besler ve düzgünleştirir. Selülit tedavisinde spordan sonra, en önemli yeri masaj alır.

Ciltteki kan dolaşımını hızlandırmak için, buz küpleriyle ovmak, etkili bir yöntemdir. Buz küplerini bir havluya sarın. Sabah ve akşam selülitli bölgeyi bununla ovun. Hep yukarıdan aşağıya, buzlar eriyinceye kadar masaj yapın. Ancak dikkat etmeniz gereken bir konu var: Varis hastalığı geçirdiniz veya hastaysanız, bu yöntemi uygulamayın.

Kan dolaşımının hızlanması için, banyoda suyla biraz oynamak da işe yarar. Sıcak suyla başlayıp, soğuk suyla biten bir duş, mutlaka fayda sağlamaktadır. Bunu her sabah yaparsanız, dokularınız da sıkılaşır.

Kalça ve bacaklardaki sorunlu bölgelere, sırasıyla 3 kez sıcak ve 3 kez de soğuk suyu uygulayın

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver