Selülit tedavisi yöntemleri ve selülitlere çözüm yolları Hakkında Bilgi

Aşağıda Selülit tedavisi yöntemleri ve selülitlere çözüm yolları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Eski teori deri altında biriken toksinlerin selülite neden olduğunu ortaya koymuştur ama bu muhtemelen doğru değildi. Bu daha çok zayıf cilt yapısının sonucunda bölünmüş fiber yapısına neden olur. Bu yağlanma anlamına gelir evet belki de toksinler yumrulu liflerde deliklerden dışarı çıkar. Başka bir deyişle doldurma ile oluşmuş yüzey senin vücudun değil gibidir. Bu problem genetiktir ve x-kromozomuna(sadece kadınlarda olmasını açıklıyor) aittir. Tüm bunlar selülit anlamına gelse de bu senin suçun değil kontrolünü sağlamak senin elinde.

Burada selüliti kontrol etmek ve yönetmek için 10 adet doğal bitkisel ve tıbbi çözüm yolu bulunuyor.

1-Vücut Temizliği selülite iyi gelir mi:

Bazı uzmanlar bu yolun selülit gideme de temel nokta olduğunu toksinleri vücudumuzdan çıkarmak için lenf sisteminin hızlanmasına yardımcı olduğunu iddia ediyorlar. Tabi ki bu selülit/toksinler teorisine bağlıdır ama aktif lenf sisteminizin çalışmasına yardımcı olur ve hiçbir zararı yoktur. Cildinizi nemlendirirken en iyi sonuç için kalp yönünde gerekli hızda temizleyin. Günde iki kez yapın ama dikkatli olsun parfümlü ürünler cildinizi tahriş edebilir. Herhangi bir ürünü kullanmadan en az yarım saat bekleyin. Cilt temizliği hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

2-Selülit Diyeti:

Selüliti yenmek için birçok farklı yeme yöntemi vardır ama mucize hiçbir yöntem yoktur-üç gün boyunca karpuz yemek serbest kalçanızda çukurlaşama yapmayacaktır. En iyi selülit karşıtı diyet,sebze ve meyve bakımından zengin olandır. Yağ oranı düşüktür( Günde yaklaşık %25 kalori gelmelidir- buda yaklaşık 50 gramdır). Kafein, Nikotin ve Alkol gibi toksinler azdır. Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Doğru proteinleri seçin. Kırmızı etten uzak durun. Tavuk yiyin ya da en iyisi balık. Yumurta, şeker,tuz ve baharata bir sınır koyun. Otlar ve tohumlar ile değiştirme. Sigarayı bırak- dolaşımı engellemektedir. İyi pişmiş fasulye, mercimek, barbunya gibi bakliyat lif sistemi için yararlıdır.

3- Egzersiz ile selülit tedavisi:

Egzersiz yapmak, yağ yağmak sadece selülite engel olmakla kalmaz kan akışını hızlandırır ve vücudu dolgunlaştırır. En iyi sonuçlar için haftada 5-6 kere 30 ile 60 dakika arası aerobik yapmalısınız. Ağırlıklar kas oluşumuna ve selülitlerin gizlenmesine yardımcı olur. 6 ile 12 hafta arasında istediğiniz sonuçları elde edeceksiniz.
//

4- Masaj ile selülit tedavisi:

Masaj selülitli alanların yoğrulmasına ve dolaşımın hızlanmasına aynı zamanda toksinler ve yağ yakılmasına yardımı olur. Selülit için kuşkusuz yalnızca onaylanmış tedavi(entomoloji) kullanmak gerekir , kullanılan basınç yoğun olduğundan bunu iyi yönetmek gerekir. Eğer zamanınız varsa bunu deneyin. Bir selülit kremi ya da detoxfying yağ kullanılarak ,4 dakika 50 saniye boyunca masaj yapılarak selülitin önüne geçilebilir.

5- Selülit kremleri, Selülit Giderici Kremler:

Şimdi en önemli selülit kremleri fosfodiesteraz inhibitörleridir. Yağ depolamaya yol açan enzimlerin çoğalmasına engel olur ve çukurlaşmayı azaltır. Kola, guarana ve nut gibi bir çok madde kafein,aminofilin teofilin etkisine sahiptir. Gingko,biloba, limon ve rezene gibi mentollü maddelerin detoks etkisi yapan cildi onarmaya ve dolaşımı hızlandırmaya yardımcı olduğu söyleniyor. Yemekten 1 saat önce ya da yedikten 2 saat sonra kremi uygulayın. Vücudunuzda kan dolaşımı olduğunda sadece yağ yakarsınız. Ne olursa olsun yeni bir yenilik beklemeyin selülit kremleri sadece 6 ile 8 hafta arasında azalmasına yardımcı olacaktır.

6- Selülit tedavisi için kremler ve nemlendiriciler:

Cildinizde daha az selülit görmek için günlük rejiminizin içine vücut losyonu uygulaması eklemekte yararlıdır.

7- Güneş koruması selülitleri yok eder mi:

Kolajen ve elastin seviyesinin vücutta azalması ile selülit kötüleşir. Güneşten korunmayı yavaşça yapmalısınız,bunu azaltabilir ve daha çok nem ekleyebilirsiniz.

8- Solaryum ile Bronzlaşma:

Koyu bir cilt selülitleri gizler. Ayrıca doğal altın görünümü için deneyin.

9- Selülit sorununa salon tedavileri:

Ultrason ve elektro terapi Selülit salonların sunulan tedavilerdendir.
Beden tedavileri pul pul dökülmeyi sağlayan yosun veya kil bazlı kremler, jeller artı kalça bölgesini hedefleyen vücut maskeleri ile yapan masajlardan oluşur. 5 ila 8 tedavi önerilir.

Ultrason ile selülit tedavisi yağların yakıldığı bir yöntemdir. Ses dalgaları yağ hücreleri üzerinde bir milyon kez salınacaktır. Lenf tarafından yağların yakılması için mini bir iç masaj olacaktır. 3 tedaviden sonra farklı sonuçlar olacağı iddia edilir fakat 10-12 tavsiye edilir.

Elektro terapi ile selülit tedavisi bireysel olarak ve ya ton doku birleştirilerek ve selülit kaybına yardımcı elektrik nabızları(faradik ve galvanik) gibi iki türden oluşur. Faradik kullanılması halinde kumaş veya ped bağlı elektrotlar kaslara bağlanıyor. Elektrotlar kaslara dürtüleri gönderdiğinde otomatik olarak bir kasılma olur. Buda kasları gereken tonuna getirir. Diğer taraftan Galvanik yöntemi ise cildin direncini arttırır ve nemlendiriciler ile yağları eritir. Kremi cilt yüzeyine yayın ve metal probları ve makaraları kullanarak yüzeyde hareket ettirin. Mikro galvanik akım şeklinde gevşek vücut için kullanılır ve pürüzsüz dolgun görünümlü hale getirir.
//

10-Selütit tedavisi için klinik çözümler:

Eğer her şeyi denediniz ve hala selülit varsa çözüm estetik ameliyat olabilir. Sonuçları kişiden kişiye değişir ve kalıcı değildir.

Cellulolipolysis ile selülit tedavisi -Bu tedavide elektroliz tipi iğneler deri altına yerleştirilir ve elektrotlara bağlanır. Zayıf elektrik akımı güçleri saf direnç tarafından yağ hücrelerinin enerjilerini yakar. İğnelerden kaynaklanan bazı morarmalar kaçınılmazdır. Sıkı tıbbi koruma altında yapılmalıdır.

Mezoterapi-Hava basıncı ve küçük alt deride yağ yakan tiroid damlacıklarını taklit eden ilaçlar (asamino-phylline, enzimler ve vazodilatör) kullanılır. Dolaşım ve lenfte arttırılır. 10-15 seans tavsiye edilir.

Liposakşın ile selülit tedavisi – Bu selülit için en kalıcı ve kesin çözümdür. A kanülü cildin derinliklerine eklenir ve yağ dışarı emilir. Tek seansta 2.5 litre atılabilir. Cerrah kanülayı ileri geri şiddetlice hareket ettirir ve diğer tarafa doğru genel emmeyi ve kırışıklığı önleme tekniğinin en önemli dezavantajıdır. Yağ azaltma operasyonu hemen gerçekleşebilir ama yerleşmesi ve kesin sonuçlarının gerçekleşmesi bir yıl sürebilir.

Son olarak, deri liflerini güçlendirmek cildi dolgunlaştırmaya, inatçı yağları ve toksinleri yakmaya ve selüliti azaltmaya yardımcı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver