Selülit İçin Buğday Yağı, Selülit İçin Öneriler, Selülitlere Buğday Yağı

selülitlere ne iyi gelir, , ,

Selülite Buğday Yağı İle Veda Edin

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Selülit, cilt altı yağ dokusunun cilde doğru ilerlemesi ile meydana gelen ciltteki pürüzlü bir görünümdür. Bu görünüm portakal kabuğunu anımsatır. Oluşum sebeplerinden en önemli sebebi ise hormonlardır. Zayıflık veya kilolu olma selülit oluşumu için bir etken değildir ve de selülit oluşmuşsa artık o kişi düzenli spor ve diyet yapmalıdır mutlaka.   Selülit, tamamen görsel ve kozmetik bir problemdir.

 

Buğday yağı, B vitamin, E vitamini ve mineraller bakımından zengindir. Vücudun E vitamini eksikliğini giderir. Cildin nemli olmasını, yaşlılık etkilerinden korunma aşamasında ve kırışıklık giderilmesi gibi cilt sorunlarında buğday yağının çok olumlu etkileri bulunur.

Buğday yağı,selülit oluşumunda hücre yenileme özelliği ile ciddi bir önleyicidir.
Bir kaşık bal, bir yumurta sarısı ve bir kahve fincanı buğday yağı selülitlerinizden kurtulmak için yeterlidir. Bu karışımı gece yatmadan aşağıdan yukarı doğru selülitli bölgeye uygulayın, karışımla masaj yapın. Streç film ile sarın ve sabah uyandığınızda açın. Düzenli olarak uygulandığında kısa sürede selülitlere elveda diyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver