Şeker Kamışı Nedir Hakkında Bilgi

Şeker Kamışı Nedir

Şeker Kamışı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şeker Kamışı Nedir, Şeker Kamışı Ne Anlama Gelir, Şeker Kamışı Ne Demektir, Şeker Kamışı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şeker Kamışı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şeker Kamışı Anlamı

Buğdaygillerden, çiçekleri salkım durumunda başakçıklar oluşturan, öz suyundan şeker çıkarılan bir bitki. Anayurdu Hindistan’dır. Orta Çağda Araplar tarafından batıya getirilmiş buradan da Amerika’ya götürülmüştür. Şeker kamışı sıcak ve nemli iklimlerde yetişir. Kök, gövde ve yaprak yapısı öteki buğdaygillere benzer. Çiçekleri gümüş rengi başaklar oluşturur. Kesilen kamışların ezilmesiyle şeker elde edilir. Kamışın ezilmesinden geriye kalan artıklar da gübre ve yakacak olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Şeker Kamışı Nedir Şeker Kamışı ödev ara Şeker Kamışı kelime anlamı Şeker Kamışı sözlükte ara Şeker Kamışı ansiklopedi bilgi bankası ara Şeker Kamışı ne demek Şeker Kamışı neye denir

Şeker Kamışı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver