Şeker Hastalarına Ne İyi Gelir, Şeker Hastalığına Tarçının Faydaları, Tarçın Hangi Hastalıklara Faydalıdır

tarçın şeker hastalarına faydalı mı, tarçın şeker hastalığına yararlı mı, tarçının faydaları, tarçının iyi geldiği hastalıklar

Tarçının şekere faydası

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde dokuz kişiden birinin şeker hastası olması, şeker hastasının önemli sağlık sorunlarını tetiklemesi ve tedavisinin zorluğu nedeniyle, Arınma ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Gül Kaynak şeker hastalığını önlemenin tarçın ile mümkün olduğunu açıkladı. “Tarçın şeker hastalığının gelişimini önlüyor.”

 

Tarçının mucizeleri saymakla bitmez. En önemlisi de, son zamanların ciddi sağlık sorunları arasında yer alan şeker hastalığında gösterdiği yarardır.

Şeker hastalığı genetik bir sorunda olsa önlenebilir. Bunun için düzenli beslenme ve hareket şart. Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de 9 kişiden birinin şeker hastası olduğunu söyleyen Gül Kaynak, tarçının şeker hastalığında etkisini şöyle açıkladı:

“Çoğumuz potansiyel şeker hastasıyız. Bazı besinler nasıl ki şeker hastalığını tetikliyorsa, bazıları da engelleyebiliyor. Şeker hastalığını engelleyen en önemli ve en kuvvetli besinde, tarçın. Kan şekerini kontrol altına alan tarçın, günde yarım çay kaşığı tüketilmelidir. Kabuklu tarçının çayını günde 2-4 defa için. Eğer ki şeker hastalığında insülin kullanma aşamasına gelmediyseniz, mutlaka tarçının faydasını göreceksiniz. Metabolizmanızı hızlandıran tarçın, kan şekerinde düşmeye yol açıyor.

Tarçının şeker hastalığına faydaları ancak düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile ortaya çıkacaktır. Kendinize düzenli bir yaşam şartı oluşturmalısınız.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver