Sekban-ı Cedit Nedir Hakkında Bilgi

Sekban-ı Cedit Nedir

Sekban-ı Cedit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sekban-ı Cedit Nedir, Sekban-ı Cedit Ne Anlama Gelir, Sekban-ı Cedit Ne Demektir, Sekban-ı Cedit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sekban-ı Cedit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sekban-ı Cedit Anlamı

Sekban-ı Cedid (29 Eylül 1808-18 Kasım 1808) II. Mahmut tarafından daha önceki Nizam-ı Cedid ordusu model alınarak kurulmuş kısa ömürlü bir Osmanlı ordusudur. II. Mahmut’un padişahlığında, Sadrazam Alemdar Mustafa Paşa tarafından kurulan ve Nizamıcedit’e benzeyen asker ocağı. Alemdar Mustafa Paşa’nın yeniçeriler tarafından öldürülmesi üzerine bu asker ocağı da kaldırılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Sekban-ı Cedit Nedir Sekban-ı Cedit ödev ara Sekban-ı Cedit kelime anlamı Sekban-ı Cedit sözlükte ara Sekban-ı Cedit ansiklopedi bilgi bankası ara Sekban-ı Cedit ne demek Sekban-ı Cedit neye denir

Sekban-ı Cedit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver