Seka Nedir Hakkında Bilgi

Seka Nedir

SEKA anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

SEKA Nedir, SEKA Ne Anlama Gelir, SEKA Ne Demektir, SEKA Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

SEKA ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

SEKA Anlamı

Türkiye Selüloz ve Kâğıt Fabrikaları Genel Müdürlüğü’nün kısa adı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak 13 Mayıs 1965 tarihinde çeşitli türde kâğıt ve karton üretmek üzere kurulan SEKA bir iktisadî devlet teşekkülüdür. Bugünkü adını 1984′te aldı. Görevleri, üretim için gereken yarı mamulleri ve kimyasal maddeleri sağlamak; üretim sırasında sağlanan yan ürünleri değerlendirmek; yarı mamulleri sağlamak amacıyla ormanlar, fidanlıklar oluşturmak; ambalaj tesisleri kurmak; faaliyet alanına giren konularda alışveriş işleri yapmak ve görevleriyle ilgili kuruluşlarla ortaklık kurmaktır. Merkezi İzmit’tedir. Ankara, İstanbul ve İzmir’de alım-satım müdürlükleri; alım müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Bolu, Çaycuma, Aksu, Afyon, Dalaman, Balıkesir, Akdeniz ve Kastamonu’da müesseseleri vardır.

Konu ile ilgili aramalar: SEKA Nedir SEKA ödev ara SEKA kelime anlamı SEKA sözlükte ara SEKA ansiklopedi bilgi bankası ara SEKA ne demek SEKA neye denir

SEKA ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver