Sefaretname Nedir Hakkında Bilgi

Sefaretname Nedir

Sefaretname anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sefaretname Nedir, Sefaretname Ne Anlama Gelir, Sefaretname Ne Demektir, Sefaretname Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sefaretname ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sefaretname Anlamı

Osmanlılar döneminde yabancı ülkelere gönderilen sefirlerin (elçi) gittikleri yerde gördükleri, izlenimleri, yaptıkları işleri ve o ülkeye ilişkin görüşlerini anlattıkları yapıtlara verilen genel ad. Sefaretnameler, düzyazının kullanıldığı ürünler olmaları ve yazanın izlenimlerini kapsamaları bakımından edebiyat değeri de taşırlar. Bu yolda yazılmış yapıtlardan Yirmisekiz Mehmet Çelebi’nin “Fransa Sefaretnamesi”, Ahmet Resmi’nin “Viyana Sefaretnamesi”, Mustafa Sami’nin “Avrupa Risalesi” anılabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Sefaretname Nedir Sefaretname ödev ara Sefaretname kelime anlamı Sefaretname sözlükte ara Sefaretname ansiklopedi bilgi bankası ara Sefaretname ne demek Sefaretname neye denir

Sefaretname ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver