Secure Socket Layer SSL SSL banka işlemleri koruma SSL dikkat

Etiketler: banka ve alışveriş, HTTPS, SSL güvenlik açığı

SSL Güvenlik Sistemi Kırıldı Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

SSL Güvenlik Sistemi Kırıldı

Banka ve online alışveriş sitelerinin en çok güvendiği SSL koruması da deşifre edildi. Hackerleri durduracak bir güvenlik sistemi olarak düşünülen SSL’de kırıldı özellikle banka işlemleri ve kredi kartıyla alış veriş yapan kullanıcıların artık daha dikkatli olmaları gerekiyor.

null
Secure Socket Layer, yani SSL, web sitelerini özel şifreleme yöntemleri ile koruyan bir teknoloji. Gönderilen ve alınan tüm veriyi gelişmiş yöntemlerle şifreleyen SSL, bu sayede transfer edilen verilere başkaları ulaşabilse bile, şifreyi kırmadan kullanamamalarını garanti ediyor. Fakat tek amacı ‘in güvenli olmadığını ispatlamak olan ve kendini Moxie Marlinspike adıyla tanıtan bir araştırmacı, bir konferansta SSL ile korunan sitelere bir hacker gibi saldırarak, bu sitelerde güvenli bir şekilde saklandığı sanılan bilgilere çok kolay bir şekilde erişmeyi başardı.

SSL ile korunan sitelerin adres satırının başında yer alan http protokol tanımı, HTTPS‘e dönüyor. Fakat çoğu kez, pek çok kullanıcı HTTPS protokolünü doğrudan kullanmadan, standart http üzerinden istediği siteye bağlanıyor ve bir link üzerinden SSL güvenliği bulunan HTTPS bölümüne geçiyor. Kimliğini açıklamayan araştırmacı SSL‘e hiç dokunmadan bu geçişe ufak bir müdahalede bulunup, kendi zararlı yazılımını bu araya yerleştiriyor ve kimsenin ruhu bile duymadan tüm verilere ulaşmayı başarıyor.

Araştırmacı bunu engellemek için tek yöntemin kullanıcıların HTTPS protokolüne geçiş yaptıkları HTTP sayfasında çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

Son Aramalar: banka ve alışveriş, HTTPS, Secure Socket Layer, SSL, SSL banka işlemleri koruma, SSL dikkat, SSL güvenlik açığı, SSL güvenlik önlemi, SSL internet açığı, SSL koruma sistemi, SSL kredi kartı bilgileri, SSL nedir, SSL şifre, SSL şifre koruma, SSL şifre koruma açığı, SSL ve güvenlik

ssl kırıldı, facebook ssl hatası, ssl şifre kırma, ssl koruma nedir, galaksi mini 2 şifre kırdırma fiyatları, ssl nasıl kırılır, sll guvenlıgı nasıl kırılır, ssl internet sistemi, ssl kırma, bankamatik korunma özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver