Seci Nedir Hakkında Bilgi

Seci Nedir

Seci anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Seci Nedir, Seci Ne Anlama Gelir, Seci Ne Demektir, Seci Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Seci ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Seci Anlamı

Düzyazıda cümle içinde ya da sonlarında bulunan uyak (kafiye). Secili düzyazıya da müsecca denilmiştir. Seci, söz ya da tamlamalar arasında oluşuna (sec-i mutlak), aynı fiile bağlı cümlelerin sonunda bulunuşuna (sec-i mukayyet ya da sec-i rabtî), ayrı cümlelerde yapılışına (sec-i mefruk) göre çeşitlere ayrıldığı gibi secili sözlere göre de sınıflandırılmıştır. Secili sözler yalnızca uyaklı ise sec-i mutarraf, vezin olarak da uygunsa sec-i mütevazin, iki cümlenin bütün sözleri vezinli uyaklı olunca sec-i murassa denilir.

Konu ile ilgili aramalar: Seci Nedir Seci ödev ara Seci kelime anlamı Seci sözlükte ara Seci ansiklopedi bilgi bankası ara Seci ne demek Seci neye denir

Seci ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver