Şebboy Nedir Hakkında Bilgi

Şebboy Nedir

Şebboy anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şebboy Nedir, Şebboy Ne Anlama Gelir, Şebboy Ne Demektir, Şebboy Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şebboy ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şebboy Anlamı

Mattihola. Turpgillerden, sarı ya da turuncu renkli çiçekler açan, 50 cm boylarinda çok yıllık, otsu otsu bir süs bitkisi. Dik bir sapın üzerindeki çiçekleri güzel kokulu, kırmızı, açık sarı ve mor renklidir. Çiçekler dört parçalı ve karanfil kokusundadır. Yaprakları dardır. Bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilir. Nemli, kumlu killi ve gübreli topraklarda iyi yetişir. Soğuğa dayanıklı değildir. Şebboylar tohumla üretilir ve kolay yetiştirilir.

Çiçekleri uçucu yağ taşır. Uçucu yağ parfümeri de kullanılır. Tohumları kalp üzerine etkili bileşikler taşır. Ayrıca idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkisi vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Şebboy Nedir Şebboy ödev ara Şebboy kelime anlamı Şebboy sözlükte ara Şebboy ansiklopedi bilgi bankası ara Şebboy ne demek Şebboy neye denir

Şebboy ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver