Seato Nedir Hakkında Bilgi

Seato Nedir

SEATO anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

SEATO Nedir, SEATO Ne Anlama Gelir, SEATO Ne Demektir, SEATO Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

SEATO ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

SEATO Anlamı

“South East Asia Treaty Organization”ın (Güneydoğu Asya Antlaşması Örgütü) kısaltılmış adı. 1954′te Manila’da kurulan örgüte üye devletler şunlardı: Avustralya, Fransa, Yeni Zelanda, Pakistan, Filipinler, Tayland, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri. Örgüt özellikle Güneydoğu Asya bölgesinde kolektif bir karşılıklı yardım ve savunma sistemi oluşturmayı öngörüyordu. 1974′te Fransa, 1975′te Tayland ve Filipinler örgütten ayrıldılar, 30 Haziran 1977′de örgüt tamamen feshedildi.

Konu ile ilgili aramalar: SEATO Nedir SEATO ödev ara SEATO kelime anlamı SEATO sözlükte ara SEATO ansiklopedi bilgi bankası ara SEATO ne demek SEATO neye denir

SEATO ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver