Sbs Yerleştirme Sonuçları 2012 Açıklandı Tıkla Öğren Hakkında Bilgi

Sbs Yerleştirme Sonuçları 2012 Açıklandı Tıkla Öğren

SBS Yerleştirme Sonuçları 2012 Seviye belirleme sınavı tercih yerleştirme sonuçları sınav yakın zamanda yapıldı ve öğrenciler tercihlerinin durumunu bekliyorlar.

SBS Yerleştirme Sonuçları Cuma günü açıklanacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Tercih süreci 8 Ağustos’ta biten Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçları 24 Ağustos Cuma yerine yarın (17 Ağustos Cuma) açıklanacak.

SBS Sonuçları için tıklayın…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın daha önce 24 Ağustos Cuma günü açıklayacağını duyurduğu SBS yerleştirme sonuçları yarın açıklanabilir. Alınan bilgiye göre, yerleştirme işlemlerini tamamlayan Bakanlık, sonuçları bayram öncesinde bir hafta erken açıklayacak.

Kayıt sürecinde izlenecek yol

Ancak bu durum kayıt takvimini etkilemeyecek. Yerleştirme sonuçlarını öğrenen ve tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 27–31 Ağustos arasında 17.00’ye kadar yerleştirildiği okula kaydını yaptırabilecek. 3 Eylül 08.00’den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, 3 iş günü içerisinde 17.00’ye kadar kayıt yaptırmak zorunda. Kayıt yaptırmayanlar haklarını kaybedecekler. Bu işlem 12 Eylül 17.00’ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 17.00’ye kadar devam edecek.

E-okul sistemine giriş için tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver