Sbs 7. Sınıf Edebiyat Bilgileri Dersi İzle Videolu Konu Anlatımı

Sbs 7. Sınıf Edebiyat Bilgileri türkçe ilköğretim sbs ders izle yazısına ait etiketler : Sbs 7. Sınıf Edebiyat Bilgileri ders izle, Sbs 7. Sınıf Edebiyat Bilgileri konu anlatımları, Sbs 7. Sınıf Edebiyat Bilgileri soruları, Sbs 7. Sınıf Edebiyat Bilgileri testleri, Sbs 7. Sınıf Edebiyat Bilgileri videolu konu anlatımı

  • Kişinin iç dünyasının yani ; duygu hayal ve düşüncelerinin bir düzene bağlı olarak çekici bir dil ve ahenkle mısralar içinde kelimelere aktarılmasıdır şiir. Şiiri düz yazıdan ayıran ; ölçü , mısra , ahenk gibi unsurları vardır. Nazım biçimindeki yazılara manzum , nazım parçalarınada manzume denir. Şiirinde bir konusu ve planı olur. Şiirin dış görünüşüne biçim, iç görünüşüne içerik denir. Biçim bakımından incelenmede nazım şekli , nazım birimi , kafiye , vezin ve dil özellikleri incelenir. İçerik bakımından incelemede ise mecazlar söz sanatları konu ve tema incelenir.

Kişinin iç dünyasının yani ; duygu hayal ve düşüncelerinin bir düzene bağlı olarak çekici bir dil ve ahenkle mısralar içinde kelimelere aktarılmasıdır şiir. Şiiri düz yazıdan ayıran ; ölçü , mısra , ahenk gibi unsurları vardır. Nazım biçimindeki yazılara manzum , nazım parçalarınada manzume denir. Şiirinde bir konusu ve planı olur. Şiirin dış görünüşüne biçim, iç görünüşüne içerik denir. Biçim bakımından incelenmede nazım şekli , nazım birimi , kafiye , vezin ve dil özellikleri incelenir. İçerik bakımından incelemede ise mecazlar söz sanatları konu ve tema incelenir.

Sponsorlu Bağlantılar
    • 1. Bölüm

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver