Sbs 7. Sınıf Çokgenlerin Eşliği ve Benzerliği Konu Anlatimi Dersi İzle Videolu Konu Anlatımı

  • İli çokgenin karşılıklı açılarının ölçüleri ve karşılıklı kenarlarının uzunlukları birbirine eşit ise bu iki çokgen eşittir.Bir kağıda dörtgen aslına uygun fotokopisi çekerek kağıttaki dikdörtgen ile fotokopide dikdörtgen aynıdır ve eşittir. Benzerlik; İki çokgenin karşılıklı kenarlarının uzunlukları orantılı ise bu iki çokgen benzerdir. Bu orantılı uzunluklar arasındaki açılarda eşittir. UYARI: Eş olan çokgenler aynı zamanda benzerdir.Çünkü eş olan üçgenlerin benzerlik oranı 1’dir.Ama benzer olan çokgenler eş olmayabilir.
  • matematik acebir denince aklımıza gelen ilk konulardan biridir konuanlatim.net işte arkadaşlar bizim böyle bir numaralı olmamızın sebebi nedir biliyormusunu kaliteli ve özgün sunular sizlere sunmak yoksa hiçbir eksiğimiz yok diğer sitelerden biz konularımızı kendimiz buluruz getirriz başkaları ise çalar. biz çalan değil çaldıranız…:)
    İli çokgenin karşılıklı açılarının ölçüleri ve karşılıklı kenarlarının uzunlukları birbirine eşit ise bu iki çokgen eşittir.Bir kağıda dörtgen aslına uygun fotokopisi çekerek kağıttaki dikdörtgen ile fotokopide dikdörtgen aynıdır ve eşittir. Benzerlik; İki çokgenin karşılıklı kenarlarının uzunlukları orantılı ise bu iki çokgen benzerdir. Bu orantılı uzunluklar arasındaki açılarda eşittir. UYARI: Eş olan çokgenler aynı zamanda benzerdir.Çünkü eş olan üçgenlerin benzerlik oranı 1′dir.Ama benzer olan çokgenler eş olmayabilir.

    Sponsorlu Bağlantılar
    • 1. Bölüm
    • 2. Bölüm

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver