Sazan Nedir Hakkında Bilgi

Sazan Nedir

Sazan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sazan Nedir, Sazan Ne Anlama Gelir, Sazan Ne Demektir, Sazan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sazan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sazan Anlamı

Sazangiller takımının, Cyprinidae familyasının Cyprinus cinsine ait türlere verilen genel ad. En geniş coğrafî yayılış göstereni, Cyprinus Caspio’dur. Boyları 100-150 cm, ağırlıkları 15-30 kg kadardır. Üst dudaklarında iki uzun, iki kısa bıyık vardır. Pulları büyüktür. Renkleri yaşadıkları ortama göre kısmen değişir. Hepçil, zemin balıklarıdır.

Besinleri, plânktonlar, su böcekleri, bazı midyeler ve su bitkileridir. Avrupa ve Asya’nın ılıman bölgelerinin yerli balıkları olan bu hayvanlar, Türkiye’nin birçok bölgesinde yaygındır. Durgun ya da yavaş akan, yazın sıcaklığı yüksek olan sularda yaşarlar. Kışın çok düşük sıcaklıklara dayanabilirler. Etleri oldukça lezzetlidir. Birçok suda üretimi yapılmaktadır. Birçok kaynakta yüz yıl kadar yaşayabildikleri belirtilmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Sazan Nedir Sazan ödev ara Sazan kelime anlamı Sazan sözlükte ara Sazan ansiklopedi bilgi bankası ara Sazan ne demek Sazan neye denir

Sazan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver