Sayıştay Nedir Görevleri Nelerdir Hakkında Bilgi

Sayıştay Nedir Görevleri Nelerdir

Sayıştay anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sayıştay Nedir, Sayıştay Ne Anlama Gelir, Sayıştay Ne Demektir, Sayıştay Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sayıştay ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sayıştay Anlamı

TBMM adına, genel ve katma bütçeli dairelerin gelir, gider ve mallarını denetlemek ve hesap işlemlerini kesin hükme bağlamakla görevli kamu kuruluşu. Sayıştay, bugünkü statüsüne 21 Şubat 1967 tarih ve 832 sayılı yasayla kavuşmuştur. Daha sonra bu yasada çeşitli değişiklikler yapılmıştır. Sayıştay kuruluşuna dahil organlar; Daireler, Daireler Kurulu, Temyiz Kurulu, Yüksek Disiplin Kurulu, Memurlar Seçim ve Disiplin Kurulu’dur. Sayıştay, yargı ve karar organı olan dairelerden oluşur. Sayıştay başkan ve üyeleri görevlerinden alınamazlar.

Konu ile ilgili aramalar: Sayıştay Nedir Sayıştay ödev ara Sayıştay kelime anlamı Sayıştay sözlükte ara Sayıştay ansiklopedi bilgi bankası ara Sayıştay ne demek Sayıştay neye denir

Sayıştay ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver