Sayı Doğrusu Nedir: Haberi Hakkında Bilgi

Sayı Doğrusu Nedir

Sayı Doğrusu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sayı Doğrusu Nedir, Sayı Doğrusu Ne Anlama Gelir, Sayı Doğrusu Ne Demektir, Sayı Doğrusu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sayı Doğrusu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sayı Doğrusu Anlamı

Bir doğrunun noktalarıyla sayılar arasında bire-bir eşleme kurularak oluşturulan doğru. Herhangi bir doğru üzerinde bir başlangıç noktası (sıfır) işaretlenip bir birim uzunluk seçilerek, sıfırdan sağa doğru her birim uzunluk sonuna 1 ve ardışığı tamsayıları, sola doğru da -1 ve ardışığı negatif tam sayıları verip sayı doğrusu oluşturulur. Arada olan gerçel sayılar için de mutlaka bir ve bir tek nokta bulunur. Sayı doğrusu eksen olarak kullanıldığı gibi, sayıların sıralanmasında da yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Sayı Doğrusu Nedir Sayı Doğrusu ödev ara Sayı Doğrusu kelime anlamı Sayı Doğrusu sözlükte ara Sayı Doğrusu ansiklopedi bilgi bankası ara Sayı Doğrusu ne demek Sayı Doğrusu neye denir

Sayı Doğrusu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver