Savan Nedir Hakkında Bilgi

Savan Nedir

Savan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Savan Nedir, Savan Ne Anlama Gelir, Savan Ne Demektir, Savan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Savan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Savan Anlamı

Dağınık ağaç ve çalı grupları içeren tropik ya da astropik bir tür çayır. Bu tür bitki örtüsüne genellikle Afrika ve Güney Amerika’da rastlanır. Afrika savanları uzun ya da kısa otlarla kaplıdır, ağaçlarsa genellikle dikenli ve küçük yapraklıdır. Daha çok akasya türlerinden oluşurlar. Bunların yanında kaktüs benzeri sütleğenler, palmiyeler ve baobab ağaçları da bulunur. Özellikle Afrika’daki savanlar küçük otçul hayvan türlerini de barındırır. Devekuşu ve akbaba türleri Afrika savanlarında sıklıkla rastlanan türlerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Savan Nedir Savan ödev ara Savan kelime anlamı Savan sözlükte ara Savan ansiklopedi bilgi bankası ara Savan ne demek Savan neye denir

Savan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver