Şaşılık Nedir Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi Hakkında Bilgi

Şaşılık Nedir Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi

Şaşılık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şaşılık Nedir, Şaşılık Ne Anlama Gelir, Şaşılık Ne Demektir, Şaşılık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şaşılık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şaşılık Anlamı

Şaşılık Nedir Neden Olur Nasıl Geçer Tedavisi
Gözlerden birinin ya da ikisinin içe ya da dışa kaymasıyla ortaya çıkan göz bozukluğu. Şaşılık, göz kaslarının uyumlu bir şekilde çalışmamasından doğar. Gözler belirli bir cisme bakarken göz kaslarında paralellik oluşmaz, gözlerden biri içe ya da dışa doğru kayma gösterir. Şaşılığın iki temel nedeni, görme bozuklukları ile beyindeki imgelerin çakışmasını sağlayan merkezin gelişmemesidir. Büyük çoğunlukla şaşılık 2-4 yaş arasında başlar. Ayrıca, sinirlilik, zayıflık, soydan gelen frengi de hastalığa yol açabilir. Travma sonucu oluşan felçli şaşılık kendi kendine ya da ilâçla geçebilir. Bunun dışında, sağlam gözün örtülerek hasta gözün sürekli hareket ettirilmesi şeklinde yaptırılan alıştırmalarla tedavi yapılmaktadır. Bu tedavinin sonuç vermediği durumlarda göz kası ameliyatı yapılır.

Konu ile ilgili aramalar: Şaşılık Nedir Şaşılık ödev ara Şaşılık kelime anlamı Şaşılık sözlükte ara Şaşılık ansiklopedi bilgi bankası ara Şaşılık ne demek Şaşılık neye denir

Şaşılık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver