Sarışanlara Makyaj, Sarışın Bayanlara Makyaj Önerileri, Sarışın Kadınlara Makyaj Tavsiyesi

sarışınlar için makyaj önerileri, sarışınlar için makyaj önerisi, sarışınlar nasıl makyaj yapmalı, sarışınlara giden makyaj renkleri

Sarışınlara makyaj önerileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Güzelliğimizi pekiştirmek ve bakımlı görünmek için tercih ettiğimiz makyaj, ten, saç ve göz rengimizle uyum içerisinde olduğu zaman eşsiz bir güzellik yakalamamızı sağlar. Sarışın bayanların makyajda yanlış renk kullanımlarının önüne geçmek için, makyaj ve güzellik uzmanlarının sarışınlar bayanlar için makyaj tavsiyeleri şöyle;

 

 

Sarışınlara makyaj önerileri

 

Sarışınların birçoğu porselen bir bebeğe benzerler. Bu sebeple de pastel tonları tercih etmek gerekir. Ayrıca seçtiğiniz ürünlerin antialerjik özellikte olmasına da dikkat edin. Sarışın bayanlar, fondötenlerini seçerken daha bir dikkatli olmak zorundalar. Fondöten seçimlerinin yanlış yapılması kötü bir görünüme neden olacaktır. Size önerimiz, ten renginizden bir ton koyu olan krem fondötenleri kullanmanız.

Makyaj öncesi muhakkak nemlendirici sürün. Yüz, boyun ve dekolte bölgenize nemlendirici sürmeden makyaja başlamayın. Aksi taktirde hassas olan cildinize zarar vermiş olursunuz.

Far seçiminizi de koyu renklerden yana yapmalısınız. Gözlerinize derinlik ve çekicilik katmak için yüzünüzün ortasından şakaklara kadar koyu far sürün. Tam kirpik üzerine ise açık bir far uygulayın. Göz renginiz açık ise ve kirpikleriniz de sık değilse göz kalemi sürmeyi ihmal etmeyin. Siyah göz kalemi ile kirpikleriniz daha sık görünecektir. Kaşlarınızı da göz fırçasıyla belirginleştirmeniz gözleriniz daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Yanaklar ve dudaklar içinde farınızla uyumlu renkleri kullanmalısınız. Böylece daha yumuşak bir görünüm yakalarsanız. Allığınızı elmacık kemiklerinize, burun, alın ve çene bölgenize yumuşak bir fırça ile sürmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver