Sarımsak Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Sarımsak Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Sarımsak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsak Nedir, Sarımsak Ne Anlama Gelir, Sarımsak Ne Demektir, Sarımsak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sarımsak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sarımsak Anlamı

Sarımsak Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
Zambakgiller (Liliaceae) familyasından soğanla yakın akraba olan tarım bitkisi.

Etkili kokusu ve yakıcı tadıyla, yemeklere çeşni ve lezzet katmak amacıyla kullanılan sarımsak, aynı zamanda kimi hastalıkların tedavisinde ilâç olarak da değerlendirilir.

Antiseptik, öksürük kesici, idrar artırıcı ve kurt düşürücü etkilere sahip olan sarımsak; protein, karbon hidrat, A, B ve C vitaminleriyle yüzde 0,1 oranında uçucu yağ içerir.

Sarımsağın ana yurdu Asya’dır. Akdeniz’in Türkiye, İtalya ve Güney Fransa’yı da içine bazı bölgelerinde yabanî olarak yetiştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Sarımsak Nedir Sarımsak ödev ara Sarımsak kelime anlamı Sarımsak sözlükte ara Sarımsak ansiklopedi bilgi bankası ara Sarımsak ne demek Sarımsak neye denir

Sarımsak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver