Sarımsağın Faydaları, Sarımsak Yağı, Sarımsak Yağı Faydası

sarımsak yağı ne işe yarar, sarımsak yağı nedir, sarımsak yağı nelere iyi gelir, sarımsak yağı ve fAYDASI

Sarımsak Yağının Mucizevi Faydaları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalemizde yine sizlere faydasının olacağını umduğumuz şifalı bitkilerden birisi olan sarımsak yağının faydalarına deyineceğiz. Sarımsağın ne kadar faydalı olduğunu biliyorsunuzdur. Sarımsak doğal antibiyotik görevinide görmekte. Peki sarımsak yağının faydaları ne? Diye soruyorsanız, makalemizi sonuna kadar incelemelisiniz…

 

Sarımsak Yağı Faydaları

Sarımsak Yağı: Karbonhidratlar (sakaroz, glikoz), vitaminler (A, B ve C), allicin ve sarımsağa özel koku veren kükürtlü yağ içermektedir.

Sarımsak Yağı Faydaları: Mikrop öldürücüdür. İdrar söktürür. Balgam söktürür. Kandaki kolestrolü düşürür. Yüksek tansiyonu dengeler. Damar sertliğini önleyici, kalbi kuvvetlendirici etkileri vardır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. Astım, bronşit, verem, nefes darlığı ve öksürükte faydalıdır. Saç dökülmesinde ve saç kırılmasında faydalıdır. Saçların uzamasında yardımcı olur. Saç kıran tedavisinde kullanılır. Antiseptiktir. Oksijen taşıyan alyuvarları korur. Grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıkların tedavisinde kullanılır. Karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasına yardımcı olur. Mesane taşlarını düşürür, böbreklerde taş oluşmasını önler, kanserden korur. Sarılık, diş hastalıkları, romatizma, afrodizyak, şeker hastalığı, tansiyon, bağırsak florasının düzenlenmesi ve tehlikeli bakterilerin üremesini engelleyici organizmayı desteklemeye, karaciğere, troit, böbrek üstü ve tüm salgı bezlerinin iyi çalışmasına, gut, siyatik, baş dönmesi, kulak uğuldaması, glikoz miktarının dengelenmesi, kan dolaşımı, enfaktüst, beyin kanamalarına karşı tansiyonu düşürür.

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak günde 3 defa içilir. Haricen; cilde masaj şeklinde sürülür. Haricen kullanımlarda asalakları öldürür. Bel üzerine masaj yapıldığında afrodizyak etkisi vardır. Saçkıranda sorunlu bölgeye sürülerek kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver