Sarımsağı Çiğ Yeme, Sarımsağı Çiğ Yemek, Sarımsağı Çiğ Yemenin Zararı

sarımsağı çiğ yemenin zararları, sarımsağı çiğ yemeyin, sarımsağı çiğ yutmak, sarımsak çiğ yenir mi

Sarımsağı çiğ yemek zararlı mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıp Fakültesi Klinik Biyokimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nejat Yılmaz, bağırsak hastalıkları, parazitler, solunum hastalıkları, cilt hastalıkları gibi mütenevvi rahatsızlıkları tedavi etmek için çiğ çiğ yenilen sarımsağın zararlı olduğunun açıklamasını yaptı. Sarımsağın yararlarından faydalanmak isterken zararı ile karşılaşmak istemiyorsanız sarımsağı çiğ yemeyin!

Antik çağlardan bu yana kullanımı devam eden sarımsak bu zamana kadar çeşitli yaraları ve hastalıkları tedavi etmek için kullanılmış olan önemli besinlerdendir. Sayısız faydaları bulunan sarımsak çiğ yendiği zaman ihtiva ettiği “Alicin” madde nedeniyle türlü türlü sorunlara yol açar. Bu sorunların başında ise kolesterol düşmesi, karaciğer, mide-bağırsak sistemini tahriş etmesi ve erkeklerde sperm hareketlerini yavaşlatmasıdır.

Prof. Dr. Nejat Yılmaz sarımsağın faydalarından yararlanmak isteyenlere sarımsağı çiğ olarak değil de pişmiş olarak tüketmelerini önermekte. Ayrıca çiğ sarımsak tüketmek kansızlık sorununa da yol açmaktadır. Çiğ sarımsak yeme alışkanlığından vazgeçin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver