Sara Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Sara Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Sara anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sara Nedir, Sara Ne Anlama Gelir, Sara Ne Demektir, Sara Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sara ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sara Anlamı

Sara Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Beyindeki sinir hücrelerinin anî ve geçici işlev bozukluğundan kaynaklanan ve bilinç kaybıyla nöbetler hâlinde ortaya çıkan zihinsel işlev, hareket ve duyu bozukluğu. Epilepsi olarak da bilinir. Oldukça sık görülür; erkeklerde kadınlara oranla biraz daha fazla rastlanır. Hastaların yüzde 70′inde ilk nöbet 20 yaşından önce ortaya çıkar. Nöbet tipleri gözlemlenen bulgulara ve beynin elektriksel etkinliğindeki bozulmaya göre sınıflandırılır. Başlıca iki türü vardır: Petit mal ve Grand mal. Petit mal türünde dalgınlık nöbetleri 5-20 saniye sürer. Sıklıkla çocuklarda ortaya çıkan bu sara türü, bilinç kaybının yanı sıra, göz kırpma, kol ve bacaklarda kasılıp gevşeme, otomatik hareketlere neden olur. Nöbetler genellikle ileri yaşlarda kaybolur. Grand mal türünde hasta bilinç kaybıyla düşer. Bacaklar ve kollarda gerilme ve bükülme görülür. Bütün vücutta kısa süreli kasılma ve gevşemeler görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Sara Nedir Sara ödev ara Sara kelime anlamı Sara sözlükte ara Sara ansiklopedi bilgi bankası ara Sara ne demek Sara neye denir

Sara ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver