Şap Nedir Yemeğe Şap Atma İle İlgili Bilgiler Hakkında Bilgi

Şap Nedir Yemeğe Şap Atma İle İlgili Bilgiler

Şap anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şap Nedir, Şap Ne Anlama Gelir, Şap Ne Demektir, Şap Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şap ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şap Anlamı

Biri bir değerli, öbürü üç değerli olmak üzere iki metal sülfatıyla 12 mol kristal suyundan oluşan çift tuz. Genel formülü [M1M3(SO4)2.12 H2O] dur. Bir değerli metal genellikle potasyum, sodyum ve amonyum, üç değerli metal ise alüminyum, krom ve demirdir. Şaplar suda çözünür. Genellikle asidiktirler. Büzüştürücü etkilerinden ötürü yaraları iyileştirmede, ayrıca boya, kabartma tozu, terleme giderici maddelerin yapımında ve yangın söndürücülerde kullanılırlar. Halk arasında şap adı daha çok potasyum-alüminyum sülfat [KAl(SO4)2.12H2O] için kullanılır. Bu şap, kâğıt üretiminde ve suyun temizlenmesinde kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Şap Nedir Şap ödev ara Şap kelime anlamı Şap sözlükte ara Şap ansiklopedi bilgi bankası ara Şap ne demek Şap neye denir

Şap ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver