Sandal Ağacı Nedir Hakkında Bilgi

Sandal Ağacı Nedir

Sandal Ağacı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sandal Ağacı Nedir, Sandal Ağacı Ne Anlama Gelir, Sandal Ağacı Ne Demektir, Sandal Ağacı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sandal Ağacı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sandal Ağacı Anlamı

Sandalgillerden, pek çok türü olan ağaççık cinsi (Santalum). Pasifik Okyanusu’ndaki adalara yayılmış 19 türü bulunan sandalın, Hindistan’da doğal olarak mı bulunduğu yoksa çok eskiden mi buraya getirildiği kesin olarak bilinmemektedir. Küçük boylu, yaprakları etli, düz kenarlı ve tüysüz, çiçekleri salkım biçiminde ve erdişi, meyvesi zeytinsi ve yuvarlaktır. Odunu sarı renkli, sert, dayanıklı, kokulu ve çok değerlidir. Özellikle Çin ve Hindistan’da çeşitli oymalar, süslü kutular vb. yapımından tapınaklarda tütsü olarak yakılmaya kadar pek çok yerde kullanılır. Kimi türlerinden çıkarılan kendine özgü kokulu, yağlı ve reçineli maddeler lavantacılıkta, sabun yapımında vb. kullanılır. En bilinen türü beyaz sandaldır (S. album). Diğerleri Avustralya sandalı (S. lanceolatum), Polinezya sandalı (S. freycinetianum), Hawaii sandalı (S. pyrularium) vb.dir.

Konu ile ilgili aramalar: Sandal Ağacı Nedir Sandal Ağacı ödev ara Sandal Ağacı kelime anlamı Sandal Ağacı sözlükte ara Sandal Ağacı ansiklopedi bilgi bankası ara Sandal Ağacı ne demek Sandal Ağacı neye denir

Sandal Ağacı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver