Sanayileşme Nedir Hakkında Bilgi

Sanayileşme Nedir

Sanayileşme anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sanayileşme Nedir, Sanayileşme Ne Anlama Gelir, Sanayileşme Ne Demektir, Sanayileşme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sanayileşme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sanayileşme Anlamı

Endüstrinin gelişmesine bağlı olarak, ekonominin, teknolojinin ve toplumsal koşulların gelişmesi. Endüstrinin gelişmesi bu yönleriyle ülke için olumludur. Fakat bu aşamada endüstriden kaynaklanabilecek çevre tahribatına dikkat edilmelidir. Bu noktada çevreye verilebilecek atıkların en az düzeyde olmasına, arıtma sistemlerinin kurulmasına, endüstri bölgelerinin plânlı şekilde gelişmesine dikkat edilmelidir. Çünkü deri, şeker, kâğıt, gıda, tekstil gibi endüstri kuruluşlarından kaynaklanan atıklar çevreye bırakıldığında bu atıklar hava, su ve toprak kirliliğine yol açmaktadır.

Sanayileşmenin ilk başladığı ülke İngiltere olmasına karşın, bugün ABD’de en üst düzeye ulaşmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Sanayileşme Nedir Sanayileşme ödev ara Sanayileşme kelime anlamı Sanayileşme sözlükte ara Sanayileşme ansiklopedi bilgi bankası ara Sanayileşme ne demek Sanayileşme neye denir

Sanayileşme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver