Samur Nedir Hakkında Bilgi

Samur Nedir

Samur anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Samur Nedir, Samur Ne Anlama Gelir, Samur Ne Demektir, Samur Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Samur ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Samur Anlamı

Sansargiller (Mustelidae) familyasından etçil bir memeli türü. Kuzey Avrupa’da, Asya ve Amerika’da yaşayan, çok yumuşak ve esmer, kahverengi ince tüyleri olan, postu için avlanan küçük hayvan. Gerdanı turuncudur. Başı koni biçimindedir. Kulakları büyüktür. Samurun uzunluğu 13-18 cm’lik kuyruğuyla birlikte 45-60 cm’dir. Ağırlığı, 1-2 kg olan samur, yalnız yaşar ve genellikle ağaçlarda dolaşır. Küçük hayvanları ve yumurtaları yiyerek beslenen samurun gebelik süresi 250-300 gün sürer.

Konu ile ilgili aramalar: Samur Nedir Samur ödev ara Samur kelime anlamı Samur sözlükte ara Samur ansiklopedi bilgi bankası ara Samur ne demek Samur neye denir

Samur ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver