Şamandıra Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Şamandıra Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Şamandıra anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şamandıra Nedir, Şamandıra Ne Anlama Gelir, Şamandıra Ne Demektir, Şamandıra Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şamandıra ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şamandıra Anlamı

Şamandıra Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Denizde belli bir noktaya demirlenerek, şerit güvenliği, denizcilere yol gösterme, su altındaki bazı cisimlerin yerini belirleme ve gemi bağlama gibi değişik amaçlarla kullanılan yüzer cisim. İç bölümü boş olan şamandıralar ağaç, sac ya da plâstikten yapılır.

Farklı amaçlara göre değişik şamandıra türleri vardır. Ancak seyir güvenlik amacıyla kullanılan şamandıraların renk ve biçimleri denizcilikte çok önemlidir. Bu nedenle bu tür şamadıralarda standartlaştırmayı sağlamak amacıyla lateral ve kardinal sistem adı verilen iki ayrı şamandıra sistemi geliştirilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Şamandıra Nedir Şamandıra ödev ara Şamandıra kelime anlamı Şamandıra sözlükte ara Şamandıra ansiklopedi bilgi bankası ara Şamandıra ne demek Şamandıra neye denir

Şamandıra ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver