Salyangoz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Salyangoz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Salyangoz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Salyangoz Nedir, Salyangoz Ne Anlama Gelir, Salyangoz Ne Demektir, Salyangoz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Salyangoz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Salyangoz Anlamı

Salyangoz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Karından ayaklılar (Gastropoda) sınıfındaki türlere verilen genel ad. Yaklaşık 40 000 türle yumuşakçaların en zengin ve biyolojik bakımdan en çeşitli grubunu oluştururlar. Akdeniz’de incelenmiş yaklaşık 1200 türü vardır. Deniz, tatlı su ve karasal ortamların her üçünü de işgal etmişlerdir. Büyükleri 60 cm’ye ulaşabilir. Çok iyi gelişmiş bir başları vardır. Vücutları simetrik değildir. Sürünmeye ya da bazen yüzmeye uyum sağlamış bir ayağa sahiptirler. Spiral yapıda kıvrılmış bir kabukları vardır. Bu kabuk bazılarında körelmiş olabilir. Bazı cinslerindeyse vücut tamamen bir solucan şeklini almıştır.

Tatlı sularda ve karalarda yaşayan birçok türü bitkilerle beslenir. Denizlerde yaşayanları alglerle beslenir. Bazıları plânkton süzerler. Salyangozların bazıları etçildir. Diğer omurgasızları, özellikle diğer yumuşakçaları avlarlar. Parazit olarak yaşayanları da vardır. Çoğunlukla 1 yıl yaşarlar, ancak 10 yıl kadar yaşayan türleri de vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Salyangoz Nedir Salyangoz ödev ara Salyangoz kelime anlamı Salyangoz sözlükte ara Salyangoz ansiklopedi bilgi bankası ara Salyangoz ne demek Salyangoz neye denir

Salyangoz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver