Salülite Bitkisel Tedavi, Selülit Nedir, Selülit Tedavisi

selülite çözüm, selülite karşı, selülite son, selülitlere ne iyi gelir

Selülit Nedir? Selülitten Kurtulmanın Kesin Yolları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Selülit ,  derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun sıkışması sonucunda kan dolaşımının engellenmesi nedeni ile derinin üst kısmında portakal kabuğuna benzer bir görünümün ve pütürüklerin oluşmasına denir. Deriye dokunulduğunda cildin pürüzlü ve sertleşmiş olduğu görülür. Dünya çapında Selülit, her 10 kadından 9′unda görülen bir sorun haline gelmiştir. Ergenlik çağından itibaren, kilolu yada zayıf her yaştaki kadında görülebilir; fakat kilolu kişilerde, selülit’in deride oluşturduğu bozukluk daha belirgin olur. Bu yazımızda selülit ve selülit tedavisine deyiniyoruz…

 

 

Selilüt’ün nedenleri arasında ilk sırayı kadınlara özgü hormonlar alır. Bunun yanında kalıtsal özellikler, yanlış beslenme,alkol ve sigara kullanımı, stres, hareketsizlik, eğik durmak, yüksek topuklu ayakkabılar giymek vb. de selülit oluşumunu etkiler. Diğer nedenleri arasında ise kabızlık ve doğum kontrol haplarını sayabiliriz.

Selülit Tedavisi’nde farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bunlara geçmeden önce kişinin yapabileceklerini saymak gerekirse:

Öncelikle bol su içilmeli ve fazla tuzdan uzak durulmalıdır. Su kan dolaşımını ve toksit maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Beslenmeye dikkat edilmeli, mümkün olduğunca hayvansal yağlar azaltılmalı; taze ve besleyici yiyecekler tercih edilmelidir.

Selülit’li bölgelere uygulanacak masaj da çok faydalıdır. Masaj, kan dolaşımını arttırır ve selülitli bölgede ciddi rahatlama sağlar. Masaj, sağladığı bu faydanın yanında, Selülit için kullanılan kremlerin etkisini de arttırmaktadır.

Ayrıca dik durmaya, spor ve egzersiz yapmaya, yüksek topuklu ve dar ayakkabılar giymemeye, sağlıklı kan dolaşımını engellediğinden dolayı dar elbiseler giymemeye dikkat edilmelidir.

Selülit Tedavisi için kullanılan yöntemler; Akupunktur, Ozon Terapi, Lazer Terapi, Ultrason, Basınç Terapisi, Mezoterapi, Lipoelektro, Liposuction olarak sayılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver